2013/06/27

Konkurs!

Na samym początku chciałam bardzo Was przeprosic, że postu nie było tak długo... Nie miałam pomysłu ani chęci, żeby cos pisac.
A więc tak jak wskazuje tytuł posta postanowiłam zorganizowac konkurs. Nagrody jak narazie są niespodziankami, ale od razu mówię, że nie jest to nic wielkiego.
Aby wziąc udział musisz:
1. Byc publicznym obserwatorem mojego bloga.
2. Napisac pod tym postem komentarz zamieszczając swoje imię, pierwsze dwie litery nazwiska i adres e-mail.
3. Zamieścic poniższy obrazek na swojego bloga, facebooka, aska lub inny portal społecznościowy.
Później losowo wybiorę 2 osoby, którym przydzielę nagrody :) Wiem, że konkurs miałam zorganizowac z okazji zdobycia 100 obserwatorów, ale po prostu nie mogłam się powstrzymac. I potratujcie to też jako rekompensatę za tą ponad tygodniową nieobecnośc.
Zgłaszac się możecie do 7 lipca i tego samego dnia ogłoszę wyniki.
POWODZENIA!

2013/06/18

Muzyka ♫

Czy waszym odbiciem się od świata jest muzyka? Wtedy jesteście tylko wy, słuchawki, ulubione piosenki i nie skupiacie się na niczym oprócz utworu, którego właśnie w tej chwili słuchacie? Ja tak mam.
Jeszcze nie dawno muzyka nie była dla mnie aż tak ważną rzeczą, jak jest teraz. Można powiedzieć, że wcześniej słuchanie różnych piosenek nie miało dla mnie większego sensu. Była tylko po to, aby przy niej potańczyć.
Jakieś 3 lata temu miałam zamiłowanie do twórczości Michaela Jacksona, jednak szybko mi to przeszło. Później słuchałam tego co wszyscy, tego co było akurat 'modne'. Rok temu jarałam się Michaelem Telo i jego piosenką Ai se tu pego (czy jakoś tak), bo była ona po prostu wszechobecna. Był też czas, w którym razem z moją dawną przyjaciółką zachwycałyśmy się Gustawem Limą... Różnie to bywało.
Od około pół roku uwielbiam muzykę rockową i taką... poważniejszą. Aktualnie moimi ulubionymi zespołami są: My Chemical Romance, Paramore, Guns 'n' Roses, Linkin Park, Nirvana itp. Mam też ulubioną wokalistkę- Avril Lavigne.

Czasami, gdy słucham utworów, które opisują moją sytuację (na przykład), czuję się mniej samotna, bo wiem że ktoś na świecie ma ten sam problem. Oczywiście nie chodzi mi tu o głupie pioseneczki typu "kocham cię, kocham cię, a ty mnie nie lalalala", tylko o utwory z tekstem o głębszym sensie, dzięki którym możemy poczuć się jakby ktoś czytał nam w myślach.

Jestem dresem, metalem, rastamanem – A potem ściągam słuchawki


Chciałabym również poruszyć temat hejtowania z powodu rodzaju muzyki, którego się słucha. Niektórzy ludzie wyzywają innych, bo ci słuchają innej muzyki niż oni (to też jest przejaw nietolerancji). A więc nie będę tu się zbyt rozpisywać, powiem krótko: KAŻDY MA INNY GUST I KAŻDY MOŻE LUBIĆ CO MU SIĘ ŻYWNIE PODOBA :)

A wy jakie macie zdanie na ten temat? Jaka jest wasza ulubiona piosenka?

2013/06/11

Pomysł + biwak

Hej.
Wpadłam na pomysł, aby zorganizowac konkurs z okazji 100 obserwatorów na moim blogu. Oczywiście odbyłby się, dopiero gdy tylu zdobędę. Nagród narazie zdradzac nie będę, ale też nie nastawiajcie się na cos wielkiego. No i tutaj pytanie do Was: Czy bylibyście czymś takim zainteresowani?

Ok. Druga informacja jest taka, że w czwartek jadę na biwak, a więc jutro post się nie pojawi z powodu zakupów i pakowania się. Wracam w sobotę, a post najprawdopodobniej napiszę w niedzielę, bo zaraz po biwaku na pewno będę zmęczona.

Tu macie jakieś zdjęcia z wyjazdu do Giżycka na Dzień Dziecka:

 
 
Bardzo przepraszam, że napisałam tak mało i bez konkretnego tematu, ale jakoś nie mam teraz pomysłu na ciekawsze kwestie do omówienia...
 
 
Czy chcielibyście konkurs?

2013/06/05

Tolerancja

Na samym początku chciałam powiedzieć, że pomysł na posta podsunęła mi Magda z bloga www.nastolatkisawszedzie.blogspot.com , za co bardzo jej dziękuję :)

W moim środowisku często widzę, że ludzie którzy są na coś chorzy, inaczej wyglądają, są innej wiary czy nawet słuchają innej muzyki niż reszta, bardzo odczuwają skutki nietolerancji.
Często widuję przypadki, gdzie przed korytarz w szkole idzie osoba z klasy integracyjnej, która jest na coś chora. I co się wtedy dzieje? Zaczynają się szepty, wytykanie palcami i śmiech. Ale wytłumaczcie mi jedno: Co ta osoba im zrobiła? Nic. Po prostu jest inna od nich, więc już trzeba ją zrównać z ziemią, prawda?
Dzisiaj też miałam przykład braku tolerancji:
Szłam z koleżankami do domu i nagle minęła nas dziewczyna, która była ubrana cała na czarno, miała długą, czarną spódnicę, a na nogach miała glany. Oczywiście już zaczęło się dogryzanie i dziwne żarty na temat tej osoby. Nie będę już pisała co konkretnie mówiły...
Ja osobiście uważam, że to bardzo dobrze, że ludzie mają różne charaktery, słuchają innej muzyki, mają inne zainteresowania i ogólnie się od siebie różnią. Wyobraźcie sobie co by się działo na świecie, gdyby każdy był taki sam. Wtedy nikt nie mógłby 'zarazić' drugiej osoby ciekawą pasją, czy np. piosenką z gatunku muzycznego, do którego sami nigdy byśmy nie sięgnęli.
Ludzie, którzy są bardzo nietolerancyjni moim zdaniem uważają się za idealnych. Przynajmniej ja tak to odbieram... Bo nie mogą pogodzić się z myślą, że ktoś jest inny od nich i oczywiście muszą to pokazywać często w bardzo brutalny sposób. Uważają, że jeżeli ktoś różni się od nich (czyli w ich myślach od ideałów) to trzeba go szykanować, przezywać, ubliżać itp.
Sama odczułam skutki braku tolerancji, kiedy zaczęłam nosić glany chociażby. Ludzie zaczęli mi mówić rzeczy typu: Zdejmij te gówno z nóg! Zdarzało się również, że kopali moje nogi, kiedy siedziałam pod klasą. A dlaczego się tak działo? Sama nawet nie wiem. Nic im nigdy nie zrobiłam, a oni zaczęli się na mnie wyżywać, bo miałam inne buty niż oni? Przecież to jest śmieszne!

A na koniec mam dla was cytat: ,, Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny? Ja śmieję się z was, bo wszyscy jesteście tacy sami! "

2013/06/03

Tag: Mój zwierzęcy przyjaciel :)

Pytania i odpowiedzi:

1. Jak nazywa się twój zwierzak?
Mój zwierzak to Pysia.

2. Jakie to zwierze i jakiej jest rasy?
To pies i jest rasy yorkshire terrier.

3. Jak długo jest już z tobą?
W lipcu minął już 4 lata.

4. Jak dostałaś swojego zwierzaka?
Pewnego dnia mój tata ją przywiózł do domu.

5. Ile ma lat?
16 maja skończyła już 4 lata.

6. Co jest dziwnego w charakterze twojego zwierzaka?
Pysia ma dużo takich cech :D Ale najdziwniejsze jest chyba to, że gdy jest burza to albo wskakuje do wanny, albo wchodzi pod wannę... Dzisiaj w czasie burzy weszła do mojej szafy ;o

7. Co twoje relacje ze zwierzakiem znaczą?
Pysię traktuję jak członka rodziny. Bardzo dużo dla mnie znaczy ♥

8. Ulubione chwile?
Kiedy budzę się rano, a ona leży sobie pod kocem, z głową na poduszce i się tak jakby do mnie przytula.

9. Jak nazywasz swojego zwierzaka?
Pysia, Pysiula, Pysiulinda, Pyśka, Pies, Pysiaczka, Piesul... Ogólnie to dużo tego jest.

Jej zdjęcia:A Wy? Macie jakiegoś zwierzaka? Może zrobicie taki Tag?